Biotin

بیوتین Biotin

بیوتین در دسته ویتامین ها طبقه بندی می شود و به همین دلیل، به ویتامین B7 و ویتامین H نیز معروف است. این ماده به میزان کم در انواع مواد غذایی یافت می‏شود. بیوتین موجود در مواد غذایی معمولاً به صورت باند با پروتئین بوده و در فرایند هضم، توسط آنزیم بیوتینیداز از پروتئین جدا می شود. بیوتین توسط میکروفلور روده حیوانات نیز تولید می شود.
بیوتین یک ماده پراهمیت در فیزیولوژی انسانی است و در بسیاری از فرایندهای مهم نظیر؛ گلوکونئوژنز، تسریع تولید و ساخت اسیدهای چرب، متابولیسم پروپیونات، کاتابولیسم لوسین در پستانداران، متابولیسم آمینو اسیدها، رشد سلولی، تحریک ترمیم سلولی، گسترش سلولهای پوستی سالم، کاهش فعالیت اینترلوکین ها و اینترفرونها و کاهش تعداد لنفوسیتها نقش دارد. همچنین بیوتین با تسریع سنتزلیپیدها، نقش مهمی در تقویت توانایی پوست، بعنوان سد دفاعی بدن و نیز رفع چین و چروک و خطوط نازک پوستی دارد و بر پایه همین نقشها، به صورت خوراکی برای درمان ریزش مو و شوره سر در بالغین، مقابله با سفید شدن موها و رفع شکنندگی و خشکی ناخن ها و نیز درمان مواردی مانند؛ درماتیت سبورئیک، آکنه، التهاب زبان، اگزما و خشکی پوست استفاده می شود. با توجه به مفاد فوق و با نظر به تمرکز اغلب درمانهای مزوتراپی در پوست و زیبایی، بیوتین در مزوتراپی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در درمان های مزوتراپی به منظور تقویت ساختمان و ظاهر پوست، کاهش چین و چروک و خطوط نازک پوست (ناشی از پدیده Aging)، درمان آلوپشی و شوره سر و تقویت فولیکول های مو استفاده می شود.
تنها مورد منع مصرف بیوتین حساسیت به دارو است و معمولاً، در صورت مصرف با مقادیر توصیه شده (حداکثر mg/day 10) عارضه ای در پی نخواهد داشت.

Regenerating solution

Regenerating Solution | 2 ml ampoule 0.07 fl. oz. Mesotherapy Serum


Biotin, also known as vitamin H, is necessary for cell growth, production of fatty acids and for metabolizing fats and amino acids.
Biotin Regenerating Solution actively helps to stimulate cell repair and promote healthy skin cell and tissue growth, leading to an overall improvement in the structure and appearance of the skin. By accelerating lipid synthesis, it improves the skin’s ability to act as a natural barrier and noticeably reduces fine wrinkles.
It can be used to alleviate the symptoms of seborrheic dermatitis, eczema and dry skin, as well as combating hair loss and greying.