آرتی شوک Artichoke

آرتی شوک Artichoke

آرتی شوک یا کنگر فرنگی، گیاهی بزرگ و خار مانند، بومی جنوب اروپا، شمال آفریقا و جزایرقناری، و از قدیمی ترین گیاهان دارویی است که مصرف درمانی آن به قرن چهارم میلادی باز می گردد. سینارین، مهمترین ماده موجود در عصاره این گیاه است که اثراتی چون؛ تحریک تخلیه لنفاوی، خاصیت دیورتیکی، خاصیت آنتی اکسیدانی، کاهش علایم سندرم دیسپیتیک، کاهش تری گلیسرید و کلسترول خون، سم زدایی کبد و محافظت از آن و کاهش احتمال بروز آترواسکلروزیس، را دارد و به منظور اهداف درمانی فوق در درمانهای پزشکی تجویز و مصرف می شود.

بررسی های اخیر نشان داده که مصرف منظم روزانه آرتی شوک باعث کاهش سطح کلسترول و قند خون شده و نیز ملین بوده و باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش می‏شود همچنین، در صورت مصرف توام آن با ال- کارنیتین، موجب تسهیل دفع چربی ها از طریق ادرار می شود.
بر همین اساس، آرتی شوک، در مزوتراپی به عنوان موثرترین دارو در درمان سلولیت ادماتو، بویژه در زنانی که داروهای ضد بارداری استفاده می کنند، شناخته شده و به طور کلی به منظور کاهش چربی های موضعی، درمان ادم و سلولیت ادماتو استفاده می شود.
 
 

Anti-Cellulite Solution

Anti-Cellulite Solution | 5 ml ampoule 0.176 fl. oz. Mesotherapy Serum


The secret behind the anti-cellulite properties of this extract lies in its detoxifying and diuretic action. Also known as Cynara scolymus, with the active ingredient Cynarin, it is widely used to treat cellulite and fat. In addition, Artichoke Extract Anti-Cellulite Solution works to help stimulate the lymphatic drainage system
 
Artichoke
Scientific classification
Kingdom: Plantae
(unranked): Angiosperms
(unranked): Eudicots
(unranked): Asterids
Order: Asterales
Family: Asteraceae
Tribe: Cynareae
Genus: Cynara
Species: C. scolymus
Binomial name

Cynara scolymus
L.